Aktuální fotoaparát, který používám je
SONY A7II a SONY A7S

Příjemná velikost, ovládání a pracuji s ním pouze v manuálním režimu. Má dobrý hledáček, stabilizaci čipu, kterou občas využiji. Neřeším zbytečně pro mě zbytečné funkce, které stejně nevyužiji a jen fotím. Pracuji pouze s časem, někdy zvednu ISO na víc než 50  :)
Mám jej převážně kvůli historickým objektivům a rozmanitostí redukcí k němu nabízených.
STATIV.
 Prošel jsem si mnoha stativy než jsem pochopil, že se na nich nevyplatí šetřit. Pokud se spokojíte s klasickým plastovým kusem za pár stovek, budiž, ale pokud to myslíte s focením vážně, zapřemýšlejte a dejte výběru stativu nějaký čas i finance. Může vás to přijít na pěkných pár tisíc, ale ve finále zjistíte, že byste ještě více investovali do stativů levných, které opravdu nestály nebo se rozpadly. Z vlastní zkušenosti vím, že potřebuji stativ, který je opravdu pevný i s těžkým teleobjektivem a flexibilní například při rozložení k zemi na potřebu fotografovat MACRO.

MANFROTTO 055XPROB

Jeden z těchto stativů byl právě MANFROTTO 055XPROB, se kterým jsem strávil 10 let fotoživota a který nikdy nezklamal ačkoli jsem ho požíval ve vodě, mrazu, blátě a všech přírodních podmínkách.

Manfrotto Befree GT XPRO Carbon tripod

Díky laskavosti společnosti STEDIS , která má zastoupení výrobků Manfrotto pro ČR a SR, mám možnost spolupráce a práce právě s výrobky této značky.  Tripod Manfrotto Befree GT XPRO Carbon tripod vlastním jen chvíli, ale první zkušenosti jsou perfektní. Na to kolik unese, je poměrně lehký i skladný. Zámky nohou jsou přesné, pevné a nemají vůli se protáčet. Dále nastavení tuhosti chodu hlavy v povoleném stavu je skvělá věc. Udrží i objektiv s váhou cca. 5kg aniž by padal a dá se s ním plynule pracovat ve smyslu otáčení při přeostřování na jiné místo. Výklopný středový sloupek je, pro mě jako člověka, který fotí hmyz, kytičky a jiné u země se vyskytující objekty naprosto výborná pomůcka. S fotoaparátem se dostanete k zemi velmi rychlým překlopením sloupku.

Pro mnohé je minimální výška stativu 9cm stále dost vysoko na fotografování přímo u země. Tohle vše se vyřeší buď povolením objímky objektivu (pokud jí objektiv má), a otočením i s fotoaparátem do nám přijetelné pozice, nebo se hlava stativu otočí výřezem k zemi a můžeme fotografovat vzhůru nohama aniž bychom museli složitě předělávat středový sloupek jak je zvykem u jiných značek stativů. Jsou to pouze mé zkušenosti se stativem přímo z terénu. ​​​​​​​

Poloha fotografování u země.

Poloha fotografování u země kdy je fotoaparát vzhůru nohama.

 Dokonale pohodlný batoh, který pojme Fotoaparát  s Gripem, nasazeným objektivem (v mém případě Sony FE 20/1.8G) Dále LAOWA 100 mm f/2,8 2x Ultra Macro APO, Sony 70-200/.2.8 + náhradní baterie, čištění a jiné drobnosti.
Celá fotovložka se dá vyjmout a nosit samostatně s dodávaným popruhem. Stejně tak i horní kapsa, ke které jsou opět přidané popruhy. Můžete si zvolit zda budete výbavu vytahovat z přední či zadní části batohu. Do spodní části se vejde spacák, v mém případě složený maskovací oblek hejkal. Do vrchní části uložíte spoustu potřebného náhradního oblečení (zimní bunda, trika, mikiny + potřebné jídlo). 
Nachází se zde i vnitřní kapsa na hydratační vak. Na boku batohu jsou dvě kapsy, do kterých se vejde stativ, trekové hole a jiné potřeby. Dále se v něm nachází spoustu kapsiček, kterých není nikdy dost. Popruhy jsou nastavitelné a velmi pohodlné při nošení. 
Na zádech jsou výztuhy, díky kterým příjemně cirkuluje vzduch při náročné chůzi v terénu. Batoh se dodává s pláštěnkou a různými popruhy pro připnutí foťáku atd. Vysoká kvalita zpracování přesek a popruhů.
Hmotnost batohu při posledním fototripu byla asi 25kg a díky popruhům nebylo znát, že ho nesu.
Pohodlné nošení.
Pohodlné nošení.
Kvalitní materiál.
Kvalitní materiál.
Vyjímatelná fotovložka.
Vyjímatelná fotovložka.
Vyjímatelná fotovložka.
Vyjímatelná fotovložka.
Skvělý na noční fotografování.
Skvělý na noční fotografování.
Nebojí se vody.
Nebojí se vody.
Back to Top