Fotoaparát. 
Aktuální fotoaparát, který používám je
SONY A7II

Příjemná velikost, ovládání a pracuji s ním pouze v manuálním režimu. Má dobrý hledáček, stabilizaci čipu, kterou občas využiji. Neřeším zbytečně funkce, které stejně nevyužiji a jen fotím. Pracuji pouze s časem, někdy zvednu ISO na víc jak 50  :)
STATIV.
 Prošel jsem si mnoha stativy než jsem pochopil, že se na nich nevyplatí šetřit. Pokud se spokojíte s klasickým plastovým kusem za pár stovek, budiž, ale pokud to myslíte s focením vážně, zapřemýšlejte a dejte výběru stativu nějaký čas i finance. Může vás to přijít na pěkných pár tisíc, ale ve finále zjistíte, že by jste ještě více investovali do stativů levných, které opravdu nestály nebo se rozpadly. Z vlastní zkušenosti vím, že potřebuji stativ, který je opravdu pevný i s těžkým teleobjektivem a flexibilní například při rozložení k zemi na potřebu fotografovat MACRO.
MANFROTTO 055XPROB
Jeden z těchto stativů byl právě MANFROTTO 055XPROB, se kterým jsem strávil 10 let fotoživota a který nikdy nezklamal ač jsem ho požíval ve vodě, mrazu, blátě a všech přírodních podmínkách.
Díky laskavosti společnosti STEDIS , která má zastoupení výrobků Manfrotto pro ČR a SR, mám možnost spolupráce a práce právě se výrobky této značky.  Tripod Manfrotto Befree GT XPRO Carbon tripod vlastním jen chvíli, ale první zkušenosti jsou perfektní. Nato kolik unese, je poměrně lehký a i skladný. Zámky nohou jsou přesné, pevné a nemají vůli se protáčet. Dále nastavení tuhosti chodu hlavy v povoleném stavu je skvělá věc. Udrží i objektiv s váhou cca. 5kg aniž by nějak padal a dá se s ním plynule pracovat ve smyslu otáčení při přeostřování na jiné místo. Výklopný středový sloupek je pro mě jako člověka, který fotí hmyz, kytičky a jiné u země se vyskytující objekty naprosto výborná pomůcka. S fotoaparátem se dostanete k zemi velmi rychlým překlopením sloupku. Jsou to mé prvotní zkušenosti se stativem a postupem času se podělím o další přímo z terénu.
Back to Top